Kontakta oss

Kontakt

PositivumGruppen
Skalldalsvägen 18
436 52 Hovås

Telefon: 031-27 28 28
E-post: info@positivum.se

All försäljning eller förfrågningar om samarbeten avseende ej köpt placering kontaktas via denna mailadress.


Kontaktinformation till våra verksamheter

Positivum vård och behandlings stödboende
Imani Haitaeva
Telefon: 0709-535979
imani.haitaeva@positivum.se


Kollektivboendet Villa Bo
Telefon: 0730-856751
villabo@positivum.se


Kollektivboendet Villa Olof
Jonas
Telefon: 0722-224483
villaolof@positivum.se


Kollektivboendet Villa Aren
Telefon: 0728-577482
villaaren@positivum.se


Boende med stöd
Dagansvarig: 0722-26 44 83 (Jonas)
Jour: 031-27 28 28


Familjehemsenheten
Andreas Johansson
Enhetschef
0709-149054
andreas.johansson@positivum.se

Postadress:
Positivum Vård och behandling
Familjehemsenheten
Skalldalsvägen 18
436 52 Hovås


Kvinnojourboende Linnea
Annika Bodin
Enhetschef
Telefon: 0730-840803
annika.bodin@positivum.se


Skyddat boende för våldsutsatta kvinnor (Villa Förtroligheten)
Annika Bodin
Enhetschef
Telefon: 0730-840803
annika.bodin@positivum.se


Positivum HVB Boenden AB
HVB Frida
TF föreståndare Jalil Charafi
0731-532456

HVB Landa
Föreståndare Botan Tokay
0730434767
botan.tokay@positivum.se

Stödboende AP
TF föreståndare Jalil Charafi
0731-532456
jalil.charafi@positivum.se


Positivum öppenvård och aktivitetscenter
Soheila Baradaran
Föreståndare
Telefon: 0701-446749
oppenvard@positivum.se

Placeringskoordinatorer
Patrik Lilja Tel: 0707786664
Anders Berntsson Tel: 0700436364

Adress och Kontaktuppgifter
Positivum Öppenvård & Aktivitetscenter
Bangårdsvägen 33
428 36 Kållered (tvärs emot pendelstationen)


Skyddat boende med individanpassat stöd för personer som vill lämna en kriminell livsstil
Telefon: 0700-436364
info@positivum.se


Sysselsättningskoordinator
Nadja Charafi
Telefon: 073-444 34 84
nadja.charafi@positivum.se


Aniaragymnasiet
Telefon: 031-13 19 90
info@aniaragymnasiet.se

Kyrkogatan 46, Göteborg